Strona główna
---------------------------- DIAK
---------------------------- POAK-i
---------------------------- Statut + Hymn + LOGO
---------------------------- Kalendarium
---------------------------- kierunki działania AK
---------------------------- KONKURS PIEŚNI i POEZJI PATRIOTYCZNEJ "Kocham moją Ojczyznę"
---------------------------- Formacja - mat ----------------------------
Galeria
---------------------------- Archiwum
---------------------------- Polecamy linki
---------------------------- Kontakt / BANK
---------------------------- Pielgrzymka Rowerowa
---------------------------- REGATY
---------------------------- KONKURS BIBLIJNY
---------------------------- KONKURS PLASTYCZNY
---------------------------- ak.wycieczka@o2.pl
----------------------------
----------------------------
---Serdecznie zapraszamy do rowerowego pielgrzymowania.


Rozpoczęliśmy zapisy na VI Rowerową Pielgrzymkę Akcji Katolickiej Radom - Jasna Góra. Wyjeżdżamy 5 lipca. Po przejechaniu 200 km, po trzech dniach dołączymy do kilkudziesięciu grup rowerowych pielgrzymów, którzy przybędą na ten dzień na Jasną Górę z wielu zakątków Polski w ramach XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.

Co zrobić, aby pojechać:

- zapoznać się z regulaminem pielgrzymki,
- wydrukować KUPON UCZESTNICTWA, czytelnie wypełnić wszystkie rubryki i rubryczki,
- zeskanować i przesłać na adres: akradom@o2.pl
- do dn. 28.06.2017 przesłać stosowną kwotę zgodną z kuponem na konto:

rk 47 2030 0045 1110 0000 0016 7360,
Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, ul. Młyńska 23/25, 26-600 Radom,
w tytule wpłaty wpisując: PIELGRZYMKA ROWEROWA + imię i nazwisko uczestnika


- w drodze wyjątku opłaty można też dokonać na spotkaniu organizacyjnym
/wcześniej koniecznie informując o tym telefonicznie/.

Z przyczyn organizacyjnych liczba pielgrzymów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia/wpłaty.

Po przesłaniu zgłoszenia oczekuj potwierdzenia /do 24h/ Jeśli się opóźnia, zadzwoń.
Wszelkie informacje 604 403 843

Polub nasz fanpage: https://www.facebook.com/Rowerowa-Pielgrzymka-Akcji-Katolickiej-Radom-Jasna-G%C3%B3ra-910011859081734/?fref=ts
abyś mógł wszystko śledzić na bieżąco.

REGULAMIN VI Rowerowej Pielgrzymki Akcji Katolickiej
z Radomia na Jasną Górę 5-8 lipca 2017r.WSTĘP

Organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej.
Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennej modlitwie, konferencjach, śpiewie; które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.
Pielgrzymkę tworzy wspólnota osób, którą łączy wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo, jak długo czujemy się z nią związani.
W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.
Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa.
Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Celem pielgrzymki jest:

• ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy
wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi
• formowanie postawy chrześcijańskiej poprzez szukanie odpowiedzi na pytania: “Jaka jest moja wiara? Czy ma wpływ na moje życie?”
• tworzenie wspólnoty między ludźmi
• poznawanie ciekawych i pięknych zakątków Polski.


Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas. Do Matki Narodu, Królowej Polski jedziemy zjednoczeni modlitwą, z chęcią wewnętrznej przemiany, odnowieni poprzez Sakrament Pokuty i Eucharystii, umartwienie i trud pielgrzymi. Modlimy się w intencjach osobistych i nam powierzonych. U stóp Jasnogórskiej Pani składamy swój wysiłek, nasze sprawy osobiste, rodzinne, sprawy Ojczyzny i losy całego Świata.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA

Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, bez względu na wiek, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym. Obowiązkowo posiadać kask /jazda w kasku - bezwzględny wymóg ubezpieczyciela/, sprawny rower i żółtą kamizelkę ostrzegawczą /pamiątkową kamizelkę zapewnia organizator/ dokonać zgłoszenia, zapłacić opłatę pielgrzymkową oraz podporządkować się poleceniom organizatora. Fizycznie być przygotowanym pokonać dziennie na rowerze ok. 70 - 90 km.


2. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA

§1. W czasie jazdy każdy z uczestników ma obowiązek jazdy w kasku i mieć założoną kamizelkę ostrzegawczą!!! Dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

§2. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora na sobie, w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.

§3. Uczestnicy będą się poruszać w grupach maksymalnie 15 – osobowych, pod kierownictwem przewodników oraz (prowadzącego i zamykającego grupę), których wyznacza organizator. Dla sprawnego i bezpiecznego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób.
O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje Pilot pielgrzymki.

§4. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy, bez powiadomienia o tym jej prowadzącego. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i wskazań służby Pilotażu.

§5. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku. W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami
w grupie powinien być większy niż 2 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 200 m.

§6. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy lub zamykającego o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy jadąc
z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy powiadamiając o swoim powrocie prowadzącego. Jeżeli nie potrafi się usunąć awarii doraźnymi środkami to należy zaczekać na zamykający całość samochód Pilotażu, który zabierze uszkodzony sprzęt.

§7. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Inne grupy jadą dalej realizując plan dnia.

§8. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy o nich bezzwłocznie powiadomić prowadzącego grupę.

§9. Zabrania się jazdy “bez trzymanki” tj. bez obu rąk na kierownicy. Nie korzystamy też podczas jazdy z telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 itp.

§10. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo: zapasową dętkę, podstawowe klucze, bidon, pelerynę przeciwdeszczową, bandaż /2szt/, opatrunek samoprzylepny, wodę utlenioną, niezbędne dokumenty (dowód osobisty, legitymację szkolną, prawo jazdy, kartę rowerową), różaniec oraz tzw. „wilgotne chusteczki” (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).

3. ZALECENIA ORGANIZATORA

Uczestnicy powinni posiadać dopasowany kask i sprawny rower z min.7 przerzutkami. Trasa liczy OK. 200 km, dlatego bezwzględnie należy dobrze przygotować siebie i rower do tak dalekiej drogi. Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie przygotować roweru powinien to zrobić w specjalistycznym punkcie serwisowym.
Bagaż uczestnika powinien zawierać: śpiwór, przybory toaletowe, ręcznik, ciepłą odzież, odzież na zmianę, skarpety oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania. Bagaż oddawany jest do transportującego go pojazdu. Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych.
KAŻDY ODDZIELNY BAGAŻ POWINIEN BYĆ PODPISANY.
W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do stanu i charakteru pielgrzymki (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszul!). Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV).
Zalecane są: koszulki zakrywające ramiona, spodenki, najlepiej do kolan, dres, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki do jazdy na rowerze.
W czasie przygotowań do pielgrzymki dobrze jest odbyć kilka przejażdżek (min 1 godzina ciągłej jazdy) w tym co najmniej jedną ponad 60km. W trakcie nich sprawdzać stan techniczny roweru: skuteczne działanie hamulców, przerzutek (czy pracują płynnie), czy nie pojawiają się luzy na łożyskach (kół, osi korb pedałów, kierownicy).

4. ZGŁOSZENIA I INFORMACJE: tel. 604 403 843 lub akradom@o2.pl
Zgłoszenia przyjmowane są na specjalnie przygotowanych kartach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem), na spotkaniu organizacyjnym w dn. 26 czerwca /poniedziałek/ o godz. 18.30 w domu parafialnym przy par. św. Brata Alberta w Radomiu ul. Armii Ludowej 4


Jedziemy trasą:
  I dzień: Radom - Opoczno 75 km
 II dzień: Opoczno - Przedbórz 53 km
III dzień: Przedbórz - Częstochowa 69 km

Noclegi
Noclegi w warunkach pielgrzymkowych. Zabieramy ze sobą śpiwór, poduszeczkę itp.
Nocleg 1: Opoczno - Internat, ul. Armii Krajowej 2
Nocleg 2: Przedbórz - Szkolne Schronisko Młodzieżowe ul. ul. Mostowa 37B
Nocleg 3: Częstochowa, Dom Pielgrzymkowo – Rekolekcyjny ul. Bpa T. Kubiny 27a

Koszty
Przy zgłoszeniu od każdego uczestnika pobierana jest opłata pielgrzymkowa w wysokości 200 zł./opłata zawiera: transport bagażu, trzy noclegi, trzy obiadokolacje, trzy śniadania, przekąski na trasie, woda mineralna /bez ograniczeń/, ubezpieczenie NNW, pamiątkowa kamizelka/.

Rozwiązanie pielgrzymki nastąpi po uroczystej Mszy Św., która rozpocznie się o godz. 11.30 na wałach jasnogórskich.

Powrót
Powrót we własnym zakresie. Istnieje jednak możliwość powrotu wraz z rowerem busem (pierwsze 20 osób) po wcześniejszej rezerwacji /akradom@o2.pl/ tel. 604 403 843 i dodatkowej
opłacie /50 zł/. Wyjazd z Częstochowy 8 lipca ok. godz. 14.00.

UWAGA
Istnieje również możliwość powrotu do Radomia na rowerze.
Trasa 2 dniowa (69km + 108km) z noclegiem w Przedborzu (SSM, ul.Mostowa 37). Uczestnik dopłaca 30 zł. za nocleg.

odwiedź nas na facebook
[

Kupon uczestnictwa:
wydrukuj, wypełnij, zeskanuj i prześlij: akradom@o2.pl

DRUKOWANYMI LITERKAMI
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


KUPON UCZESTNICTWA
Rowerowej Pielgrzymki Akcji Katolickiej z Radomia na Jasną Górę 5-8 lipca 2017r.Imię i nazwisko..................................................................

pesel.............................................

Numer telefonu...............................

Numer telefonu ICE
(kogo powiadomić w razie nagłego wypadku?)..............................................

Adres e-mail........................................................................................

Adres kontaktowy.........................................................................................

Zaliczka ...................... dopłata .......................


Sposób powrotu, zakreślić właściwe  -  BUS,      ROWER,      INNE


Oświadczam, iż zapoznałem(am) się i akceptuję regulamin Rowerowej Pielgrzymki
oraz zobowiązuję się go przestrzegać. Tak, jestem osobą pełnoletnią*
czytelny podpis uczestnika ......................................

->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>-

Nie jestem osobą pełnoletnią*, w związku z czym załączam pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów na udział w pielgrzymce rowerowej.
Wyrażam zgodę na uczestnictwo: mojej córki/mojego syna


imię, nazwisko.......................................................................................

w pielgrzymce rowerowej w dn. 5-8 lipca 2017r.


czytelny podpis opiekuna ……………………………………………… data…………………………………
* niepotrzebne skreślić


***
V PIELGRZYMKA ROWEROWA AK
RADOM - CZĘSTOCHOWA 2016
więcej >>

Co zrobić, aby pojechać:

- zapoznać się z regulaminem pielgrzymki,
- wydrukować KUPON UCZESTNICTWA, czytelnie wypełnić wszystkie rubryki i rubryczki,
- zeskanować i przesłać na adres: akradom@o2.pl
- do dn. 27.06.2016 przesłać stosowną kwotę zgodną z kuponem na konto:

rk 47 2030 0045 1110 0000 0016 7360,
Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, ul. Młyńska 23/25, 26-600 Radom,
w tytule wpłaty wpisując: PIELGRZYMKA ROWEROWA + imię i nazwisko uczestnika


- w drodze wyjątku opłaty można też dokonać na spotkaniu organizacyjnym
/wcześniej informując telefonicznie/.

Z przyczyn organizacyjnych liczba pielgrzymów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia/wpłaty.

Po przesłaniu zgłoszenia oczekuj potwierdzenia /do 24h/ Jeśli się opóźnia, zadzwoń.
Wszelkie informacje 604 403 843

Polub nasz fanpage: https://www.facebook.com/Rowerowa-Pielgrzymka-Akcji-Katolickiej-Radom-Jasna-G%C3%B3ra-910011859081734/?fref=ts
abyś mógł wszystko śledzić na bieżąco.

REGULAMIN V Rowerowej Pielgrzymki Akcji Katolickiej
z Radomia na Jasną Górę 6-9 lipca 2016 r.WSTĘP

Organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej.
Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennej modlitwie, konferencjach, śpiewie; które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.
Pielgrzymkę tworzy wspólnota osób, którą łączy wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo, jak długo czujemy się z nią związani.
W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.
Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa.
Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Celem pielgrzymki jest:

• ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy
wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi
• formowanie postawy chrześcijańskiej poprzez szukanie odpowiedzi na pytania: “Jaka jest moja wiara? Czy ma wpływ na moje życie?”
• tworzenie wspólnoty między ludźmi
• poznawanie ciekawych i pięknych zakątków Polski.


Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas. Do Matki Narodu, Królowej Polski jedziemy zjednoczeni modlitwą, z chęcią wewnętrznej przemiany, odnowieni poprzez Sakrament Pokuty i Eucharystii, umartwienie i trud pielgrzymi. Modlimy się w intencjach jedności Kościoła Św. osobistych i nam powierzonych. U stóp Jasnogórskiej Pani składamy swój wysiłek, nasze sprawy osobiste, rodzinne, sprawy Ojczyzny i losy całego Świata.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA

Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, bez względu na wiek, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym. Obowiązkowo posiadać kask /jazda w kasku - bezwzględny wymóg ubezpieczyciela/, sprawny rower i żółtą kamizelkę ostrzegawczą /pamiątkową kamizelkę zapewnia organizator/ dokonać zgłoszenia, zapłacić opłatę pielgrzymkową oraz podporządkować się poleceniom organizatora. Fizycznie być przygotowanym pokonać dziennie na rowerze ok. 70 - 90 km.


2. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA

§1. W czasie jazdy każdy z uczestników ma obowiązek jazdy w kasku i mieć założoną kamizelkę ostrzegawczą!!! Dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

§2. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora na sobie, w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.

§3. Uczestnicy będą się poruszać w grupach maksymalnie 15 – osobowych, pod kierownictwem przewodników oraz (prowadzącego i zamykającego grupę), których wyznacza organizator. Dla sprawnego i bezpiecznego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób.
O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje Pilot pielgrzymki.

§4. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy, bez powiadomienia o tym jej prowadzącego. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i wskazań służby Pilotażu.

§5. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku. W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami
w grupie powinien być większy niż 2 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 200 m.

§6. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy lub zamykającego o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy jadąc
z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy powiadamiając o swoim powrocie prowadzącego. Jeżeli nie potrafi się usunąć awarii doraźnymi środkami to należy zaczekać na zamykający całość samochód Pilotażu, który zabierze uszkodzony sprzęt.

§7. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Inne grupy jadą dalej realizując plan dnia.

§8. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy o nich bezzwłocznie powiadomić prowadzącego grupę.

§9. Zabrania się jazdy “bez trzymanki” tj. bez obu rąk na kierownicy. Nie korzystamy też podczas jazdy z telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 itp.

§10. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo: zapasową dętkę, podstawowe klucze, bidon, pelerynę przeciwdeszczową, bandaż /2szt/, opatrunek samoprzylepny, wodę utlenioną, niezbędne dokumenty (dowód osobisty, legitymację szkolną, prawo jazdy, kartę rowerową), różaniec oraz tzw. „wilgotne chusteczki” (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).

3. ZALECENIA ORGANIZATORA

Uczestnicy powinni posiadać dopasowany kask i sprawny rower z min.7 przerzutkami. Trasa liczy OK. 200 km, dlatego bezwzględnie należy dobrze przygotować siebie i rower do tak dalekiej drogi. Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie przygotować roweru powinien to zrobić w specjalistycznym punkcie serwisowym.
Bagaż uczestnika powinien zawierać: śpiwór, przybory toaletowe, ręcznik, ciepłą odzież, odzież na zmianę, skarpety oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania. Bagaż oddawany jest do transportującego go pojazdu. Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych.
KAŻDY ODDZIELNY BAGAŻ POWINIEN BYĆ PODPISANY.
W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do stanu i charakteru pielgrzymki (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszul!). Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV).
Zalecane są: koszulki zakrywające ramiona, spodenki, najlepiej do kolan, dres, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki do jazdy na rowerze.
W czasie przygotowań do pielgrzymki dobrze jest odbyć kilka przejażdżek (min 1 godzina ciągłej jazdy) w tym co najmniej jedną ponad 60km. W trakcie nich sprawdzać stan techniczny roweru: skuteczne działanie hamulców, przerzutek (czy pracują płynnie), czy nie pojawiają się luzy na łożyskach (kół, osi korb pedałów, kierownicy).

4. ZGŁOSZENIA I INFORMACJE: tel. 604 403 843 lub akradom@o2.pl
Zgłoszenia przyjmowane będą na specjalnie przygotowanych kartach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem), na spotkaniu organizacyjnym w dn. 27 czerwca 2016 o godz. 18.30 w domu parafialnym ul. Rwańska 6 par. św. Jana /fara/.


Jedziemy trasą:
  I etap: Radom - Skarżysko - Kamienna 47 km
 II etap: Skarżysko - Kamienna – Włoszczowa 81 km
III etap: Włoszczowa - Częstochowa 68 km

Noclegi
Noclegi w warunkach pielgrzymkowych. Zabieramy ze sobą śpiwór, poduszeczkę itp.
Nocleg 1: Skarżysko Kamienna - Centrum Ostra Brama ul. Wileńska 34a
Nocleg 2: Włoszczowa - Internat ZSP nr.3 ul. Wiśniowa 23
Nocleg 3: Częstochowa, Dom Pielgrzymkowo – Rekolekcyjny sióstr Antoninek ul. Bpa Teodora Kubiny 27a

Koszty
Przy zgłoszeniu od każdego uczestnika pobierana jest opłata pielgrzymkowa w wysokości 220 zł./opłata zawiera: transport bagażu, trzy noclegi, trzy obiado - kolacje, trzy śniadania, woda mineralna /bez ograniczeń/, ubezpieczenie NNW, pamiątkowa kamizelka/.

Rozwiązanie Pielgrzymki nastąpi po Mszy Św., która rozpocznie się o godz. 13 na wałach jasnogórskich.

Powrót
Powrót we własnym zakresie. Istnieje jednak możliwość powrotu wraz z rowerem busem (20 osób) po wcześniejszej rezerwacji /akradom@o2.pl/ tel. 604 403 843 i dodatkowej
opłacie /60 zł/. Wyjazd z Częstochowy 9 lipca ok. godz. 16.00.

UWAGA
Istnieje również możliwość powrotu do Radomia na rowerze.
Trasa 2 dniowa (68km+108km) z noclegiem w Przedborzu (SSM, ul.Mostowa 37). Uczestnik dopłaca 30 zł. za nocleg.

odwiedź nas na facebook
[

Kupon uczestnictwa:
wydrukuj, wypełnij, zeskanuj i prześlij: akradom@o2.pl

DRUKOWANYMI LITERKAMI
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


KUPON UCZESTNICTWA
Rowerowej Pielgrzymki Akcji Katolickiej z Radomia na Jasną Górę 6-9 lipca 2016r.Imię i nazwisko........................................................

pesel.............................

Numer telefonu............................... Numer telefonu

ICE (do kogo zadzwonić w razie nagłego wypadku?).......................................

Adres e-mail........................................................................................

Adres kontaktowy.........................................................................................

Zaliczka ...................... dopłata .......................


Sposób powrotu, zakreślić właściwe  -  BUS,      ROWER,      INNE


Oświadczam, iż zapoznałem(am) się i akceptuję regulamin Rowerowej Pielgrzymki
oraz zobowiązuję się go przestrzegać. Tak, jestem osobą pełnoletnią*
czytelny podpis uczestnika ......................................

->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>-

Nie jestem osobą pełnoletnią*, w związku z czym załączam pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów na udział w pielgrzymce rowerowej.
Wyrażam zgodę na uczestnictwo: mojej córki/mojego syna


imię, nazwisko.......................................................................................

w pielgrzymce rowerowej w dn. 6-9 lipca 2016r.


czytelny podpis opiekuna ……………………………………………… data………………………………..…
* niepotrzebne skreślić

***

IV PIELGRZYMKA ROWEROWA AK
RADOM - CZĘSTOCHOWA 2015
więcej >>

     IV Pielgrzymka Rowerowa
Akcji Katolickiej na Jasną Górę     Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej już czwarty raz zorganizowała rowerową pielgrzymkę do tronu Matki Bożej, włączając się tym samym w X Jubileuszową Ogólnopolską Rowerową Pielgrzymkę do Częstochowy. 42 osobowa grupa członków AK, ich znajomych, przyjaciół,
a także sympatyków rowerowych wyruszyło na pielgrzymi szlak 8 lipca, by po trzech dniach jazdy dotrzeć do Mateńki Częstochowskiej. Spotkaliśmy się na placu przy kościele Jana Chrzciciela. Pomimo deszczu, z radością, optymizmem i uśmiechami na twarzach podzieliliśmy się na mniejsze grupy (czerwoną, perłową i żółtą). Zamontowaliśmy do rowerów chorągiewki. Ubraliśmy kamizelki pielgrzymkowe i pojechaliśmy do kościoła OO.Bernardynów. Wybraliśmy to miejsce ponieważ w tym roku - Roku Życia Konsekrowanego odwiedzaliśmy już na rowerach (tytułem treningu) wspólnoty zakonne naszej diecezji i tym razem nie mogło być inaczej. Nasze pielgrzymowanie zaczęliśmy od OO. Bernardynów - Zakonu Braci Mniejszych gdzie sprawowana była Eucharystia w naszej intencji. Obdarowani błogosławieństwem w uformowanej kolumnie wyruszyliśmy w trasę. Pierwszym miejscem odpoczynku było Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie przybył na spotkanie z nami ks. biskup Piotr Turzyński. Pobłogosławił nas na dalszą drogę, wyraził chęć uczestnictwa w przyszłym roku (na elektrycznym rowerze). Żegnani przez dostojnych gości: ks. biskupa Piotra, ks. Andrzeja Jędrzejewskiego - asystenta diecezjalnego AK, ks. Zbigniewa Niemirskiego dyrektora "Gościa Niedzielnego", ks. Jacka Wieczorka dyrektora Radia Plus Radom oraz osób odprowadzających nas, teraz już naprawdę wyruszyliśmy na pielgrzymkę. Otoczeni duchową opieką ks. Grzegorza Wójcika - asystenta diecezjalnego AK, a zarazem współorganizatora obok prezesa DIAK-u p. Jerzego Skórkiewicza jechaliśmy pokłonić się Naszej Matce w Częstochowie. Wieźliśmy ze sobą nasze modlitwy, nasze troski i zmartwienia, nasze prośby
i zawierzenia a także radości i podziękowania. W czasie drogi wstępowaliśmy na modlitwę i odpoczynek do kościołów, sanktuariów i klasztorów.
     Pierwszego dnia w Borkowicach przyjęły nas Siostry Benedyktynki Misjonarki. Umocniły nas słowami ze swojego hasła "Ora et Labora" co znaczy "Módl się i pracuj". Siostra dodała jeszcze "I nie bądź smutny". Przypomniała nam. że "Modlitwa wspiera pracę". Poprosiła abyśmy pamiętali, żeby we wszystkim co robimy był Bóg Uwielbiony, a wtedy życie będzie łatwe i radosne. Pierwszą noc spędziliśmy w Baryczy koło Końskich. Pysznym obiadem ugościli nas członkowie POAK z Gowarczowa. Miłą niespodzianką były też wieczorne odwiedziny ks. Andrzeja Jędrzejewskiego wraz z kilkoma osobami z idalińskiego oddziału AK (ciasto i jagodzianki - przepyszne).
     Drugiego dnia w Przedborzu odpoczywaliśmy i modliliśmy się przed słynącym łaskami wizerunkiem Matki Bożej Serdecznej. Tamtejszy proboszcz ks. Henryk Dziadczyk opowiedział nam o niezwykłości tego miejsca i obrazu. Noc spędziliśmy w Wielgomłynach w Klasztorze Ojców Paulinów. Wieczorem był czas na omówienie encykliki Ojca Świętego Franciszka "Laudato Si” – Pozdrowiony Bądź".
     Trzeciego dnia zaczęliśmy od Drogi Krzyżowej na rowerze. Przystając przy przydrożnych kapliczkach rozważaliśmy poszczególne stacje. Na dłuższy odpoczynek i modlitwę zatrzymaliśmy się w Mstowie w Klasztorze Kanoników Regularnych. Ojciec kanonik opowiedział nam historię klasztoru, a także powstania zakonu sięgającą do czasów św. Augustyna. Dowiedzieliśmy się, że do 1326 roku Częstochowa należała do parafii Mstów. Kolejnym miejscem gdzie oprócz odpoczynku dla ciała napełnialiśmy się duchowo w modlitwie było "Miejsce wybrane przez Boga" czyli Sanktuarium św. Anny. Na ostatni odpoczynek trzeciego dnia wybraliśmy polskie San Giovanni Rotondo czyli Przeprośną Górkę. Oczywiście wzajemnym przeprosinom nie było końca. Ale był też czas na modlitwę w Świątyni Ośmiu Błogosławieństw. W Sanktuarium Ojca Pio, w dolnej kaplicy przy figurze oddaliśmy cześć Jego relikwiom. Mogliśmy w ciszy kontemplować słowa św. Ojca Pio "...Ufaj, módl się, nie upadaj na duchu. Nie niepokój się w duchu. Bóg jest Miłosierny, na pewno usłyszy twoją modlitwę..."
Wczesnym wieczorem osiągnęliśmy cel naszego pielgrzymowania - Jasną Górę.
Po obiedzie u Sióstr Antoninek poszliśmy pokłonić się Matce Bożej. Oddaliśmy się Jej w modlitwie i pojednaniu. W Eucharystii uczestniczyli również pielgrzymi rowerowi z Błotnicy, Jedlińska, Stromca, Szydłowca, Zwolenia, których kilka razy spotykaliśmy po drodze. W czasie Apelu Jasnogórskiego swoje patriotyczne świadectwo Hetmance Jasnogórskiej oddali ułani Kawalerii Konnej z Zaręb Kościelnych w diecezji łomżyńskiej (ich konną kolumnę, także mijaliśmy po drodze). Wspólnie modliliśmy się rozważając tajemnicę chwały.
     W sobotę rano ponad 1000 rowerzystów z całej Polski zawiązało wspólnotę pielgrzymkową w Archikatedrze Częstochowskiej, a następnie przejechaliśmy w wielobarwnej kolumnie na błonia jasnogórskie. O godzinie 13 na Szczycie Jasnogórskim została odprawiona Msza św. w naszych intencjach, której przewodniczył ks. biskup Łukasz Buzun (bp diecezji kaliskiej). W homilii ks. bp Łukasz mówił: "...Że wiara inspiruje nas, prowadzi do tego, żeby być bliżej Boga, że wiara nie pozostawia nas na jednym miejscu, a wydźwiękiem wiary jest pielgrzymka. To wiara każe nam podejmować trud pielgrzymowania. To wiara przyprowadza nas na Jasną Górę..." Nas też przyprowadziła. Jesteśmy za to wdzięczni Bogu i Maryi. "Z Maryją zawierzamy Jezusowi" taka była myśl przewodnia tegorocznej pielgrzymki. W imieniu wszystkich pielgrzymów rowerowych Akt Zawierzenia Matce Bożej odczytał Janek z mamą Elą uczestnicy naszej grupy. Po skończonej Eucharystii przyszło się nam pożegnać, ze łzami w oczach, ale jednak... Większość uczestników samochodami wróciła do Radomia. Natomiast 12 śmiałków wsiadło na swoje aluminiowe, dwukołowe rumaki i wyruszyło w drogę powrotną z noclegiem w Przedborzu. Ta "wspaniała 12" przejechała ok. 440 kilometrów.
     Kończąc - Dziękujemy wspomnianym wcześniej: ks Grzesiowi i prezesowi Jurkowi - naszym wspaniałym koordynatorom.
Dziękujemy "braciom" Piotrowi i Michałowi naszym nawigatorom za bezbłędne doprowadzenie nas do celu i z powrotem.
Dziękujemy "siostrom" Kasi i Jadzi za chleb ze smalcem i ogórkiem, za kawę i herbatę, za wszystkie przekąski w drodze oraz za całe zaplecze techniczne.
Dziękujemy wszystkim, wspierających nas ludziom. Dziękujemy za noclegi, za gościnę, za dobre słowa, za nauki, za modlitwę.
Dziękujemy sobie nawzajem za towarzystwo, za mile spędzony czas.
Szczęść Boże.


Beata Pawelec - POAK - Idalin – Radom/ Lider Grupy Żółtej.
więcej >>

radioplus.com.pl


radom.gosc.pl

więcej >>
radioplus.com.pl


więcej >>

                              Duuużo więcej na facebook.com - ZAPRASZAMY.


więcej >>

                 IV PIELGRZYMKA ROWEROWA AK RADOM - CZĘSTOCHOWA 2015


               

REGULAMIN
IV Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę
/grupa Akcji Katolickiej/
8-11 lipca 2015 r.WSTĘP
Organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennej Mszy św., modlitwach, konferencjach, śpiewie; które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.
Pielgrzymkę tworzy wspólnota chrześcijańska w drodze, którą łączy wspólna droga, trud
i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo, jak długo czujemy się z nią związani.
W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.
Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa.
Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Celem pielgrzymki jest:

• ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy
wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi
• formowanie postawy chrześcijańskiej poprzez szukanie odpowiedzi na pytania: “Jaka jest moja wiara? Czy ma wpływ na moje życie?”
• tworzenie wspólnoty między ludźmi
• poznawanie ciekawych i pięknych zakątków Polski.


Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas. Do Matki Narodu, Królowej Polski jedziemy zjednoczeni modlitwą, z chęcią wewnętrznej przemiany, odnowieni poprzez Sakrament Pokuty i Eucharystii, umartwienie i trud pielgrzymi. Modlimy się w intencjach jedności Kościoła Św. osobistych i nam powierzonych. U stóp Jasnogórskiej Pani składamy swój wysiłek, nasze sprawy osobiste, rodzinne, sprawy Ojczyzny i losy całego Świata.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA
Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, bez względu na wiek, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym. Posiadać kask /preferujemy jazdę w kasku/, rower i żółtą kamizelkę ostrzegawczą /pamiątkową kamizelkę zapewnia organizator/ dokonać zgłoszenia, zapłacić opłatę pielgrzymkową oraz podporządkować się poleceniom organizatora. Fizycznie być przygotowanym pokonać dziennie na rowerze ok. 70 - 90 km.


2. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA

§1. W czasie jazdy każdy z uczestników ma obowiązek mieć założoną kamizelkę ostrzegawczą!!!! i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

§2. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora na sobie, w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.

§3. Uczestnicy będą się poruszać w grupach maksymalnie 15 – osobowych, pod kierownictwem przewodników oraz (prowadzącego, zamykającego), których wyznacza organizator. Dla sprawnego i bezpiecznego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób (szczególnie niepełnoletnich).
O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje Pilot pielgrzymki.

§4. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy, bez powiadomienia o tym jej przewodnika. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i wskazań służby Pilotażu.

§5. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku.
W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami
w grupie powinien być większy niż 2 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 200 m.

§6. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy lub zamykającego o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy jadąc
z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy powiadamiając o swoim powrocie przewodnika. Jeżeli nie potrafi się usunąć awarii doraźnymi środkami to należy zaczekać na zamykający całość samochód Pilotażu, który zabierze uszkodzony sprzęt.

§7. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Inne grupy jadą dalej realizując plan dnia.

§8. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy
o nich bezzwłocznie powiadomić przewodnika grupy.

§9. Zabrania się jazdy “bez trzymanki” tj. bez obu rąk na kierownicy. Nie korzystamy też podczas jazdy z telefonów komórkowych, odtwarzacy mp3 itp.

§10. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo: zapasową dętkę, podstawowe klucze, bidon, pelerynę przeciwdeszczową, bandaż /2szt/, opatrunek samoprzylepny, wodę utlenioną, niezbędne dokumenty (dowód osobisty, legitymację szkolną, prawo jazdy, kartę rowerową), różaniec oraz tzw. „wilgotne chusteczki” (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).

3. ZALECENIA ORGANIZATORA
Uczestnicy powinni posiadać dopasowany kask i sprawny rower z min.7 przerzutkami. Trasa liczy OK. 200 km, dlatego bezwzględnie należy dobrze przygotować siebie i rower do tak dalekiej drogi. Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie przygotować roweru powinien to zrobić w specjalistycznym punkcie serwisowym.
Bagaż uczestnika powinien zawierać: śpiwór, karimatę/materac dres do spania, przybory toaletowe, ręcznik, ciepłą odzież, odzież na zmianę, skarpety oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania. Bagaż oddawany jest do transportującego go pojazdu. Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych.
KAŻDY ODDZIELNY BAGAŻ POWINIEN BYĆ PODPISANY.
W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do stanu i charakteru pielgrzymki (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszul!). Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV).
Zalecane są: bawełniane koszulki zakrywające ramiona, spodenki, najlepiej do kolan, dres, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki na dłonie.
W czasie przygotowań do pielgrzymki dobrze jest odbyć kilka przejażdżek (min 1 godzina ciągłej jazdy) w tym co najmniej jedną ponad 60km. W trakcie nich sprawdzać stan techniczny roweru: skuteczne działanie hamulców, przerzutek (czy pracują płynnie), czy nie pojawiają się luzy na łożyskach (kół, osi korb pedałów, kierownicy).

4. ZGŁOSZENIA I INFORMACJE: tel. 604 403 843 lub akradom@o2.pl
Zgłoszenia przyjmowane będą na specjalnie przygotowanych kartach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem), na spotkaniu organizacyjnym w dn. 5 lipca 2015 w kacelarii par. Św. Jana/fara/ o godz. 18.00


Jedziemy trasą:
  I etap: Radom - Końskie 72 km
 II etap: Końskie – Wielgomłyny 55 km
III etap: Wielgomłyny - Częstochowa 62 km

Noclegi
Noclegi w warunkach pielgrzymkowych. Zabieramy ze sobą śpiwór, poduszeczkę itp.
Nocleg 1: Końskie ZSP nr 1, ul. Staszica 5
Nocleg 2: Wielgomłyny
więcej >> Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika ul. Rynek 8
Nocleg 3: Częstochowa, ul. Bpa Teodora Kubiny 27a

Koszty
Przy zgłoszeniu od każdego uczestnika pobierana jest opłata pielgrzymkowa w wysokości
190 zł./opłata zawiera: transport bagażu, trzy noclegi, trzy obiado-kolacje, trzy śniadania, woda mineralna, ubezpieczenie NNW, pamiątkowa kamizelka/.

Rozwiązanie Pielgrzymki nastąpi po Mszy Św., która rozpocznie się o godz. 13 na wałach jasnogórskich.

Powrót
Powrót we własnym zakresie. Istnieje jednak możliwość powrotu wraz z rowerem busem
(20 osób) po wcześniejszej rezerwacji /akradom@o2.pl/ tel. 604 403 843 i dodatkowej
opłacie /50 zł/. Wyjazd z Częstochowy ok. godz. 16.00.

UWAGA
Istnieje również możliwość powrotu do Radomia na rowerze.
Trasa 2 dniowa (68km+108km) z noclegiem w Przedborzu (SSM, ul.Mostowa 37, 97-570 Przedbórz). Uczestnik dopłaca 30 zł. za nocleg.

odwiedź nas na facebook


więcej >>

Kupon uczestnictwa: wydrukuj i wypełnij
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


KUPON UCZESTNICTWA
Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę /grupa Akcji Katolickiej/ 8-11 lipca 2015r.Imię i nazwisko........................................................ pesel.............................

Numer telefonu............................... Numer telefonu ICE.....................................

Adres e-mail...............................................................................................

Adres kontaktowy.........................................................................................

Zaliczka ...................... dopłata .......................

opłata za BUS .........................

Dopłata za nocleg w Przedborzu z 11 na 12 lipca...................


Oświadczam, iż zapoznałem(am) się i akceptuję regulamin Rowerowej Pielgrzymki
oraz zobowiązuję się go przestrzegać. Tak, jestem osobą pełnoletnią*
czytelny podpis uczestnika ......................................

->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>-

Nie jestem osobą pełnoletnią*, w związku z czym załączam pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów na udział w pielgrzymce rowerowej.
Wyrażam zgodę na uczestnictwo: mojej córki/mojego syna


imię, nazwisko.......................................................................................

w pielgrzymce rowerowej w dn. 8-11 lipca 2015r.


czytelny podpis opiekuna ……………………………………………… data………………………………..…
* niepotrzebne skreślić
III PIELGRZYMKA ROWEROWA AK
RADOM - CZĘSTOCHOWA 2014
więcej >>

         Pielgrzymka rowerowa
     Radom – Częstochowa


     W dniach 10-12 lipca już po raz trzeci pod patronatem radomskiej Akcji Katolickiej na pielgrzymi szlak wyruszyła grupa pątników rowerowych. W tym roku trasa naszej pielgrzymki liczyła 230 km. Pokonało ją 36 uczestników, którzy po trzech dniach pedałowania dołączyli do tysiąca rowerzystów przybyłych do Częstochowy na ten dzień
z wielu zakątków Polski w ramach IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.
Pod duchowym przewodnictwem asystenta diecezjalnego ks. Grzegorza Wójcika odbyliśmy trzydniowe rekolekcje w drodze. Pośród wszystkich naszych osobistych i powierzonych intencji wiezionych na rowerze pielgrzymka była też naszym dziękczynieniem za pontyfikat i kanonizację naszego św. Jana Pawła II.
     Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu naszego pielgrzymowania. Na miejscu o godz.10 w archikatedrze częstochowskiej nastąpiło przywitanie i prezentacja wszystkich przybyłych grup. Po zawiązaniu wspólnoty w eskorcie policji wszyscy wyruszyliśmy
w stronę Jasnej Góry, gdzie przed szczytami jasnogórskimi uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez wszystkich „rowerowych kapelanów” pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Zadarko, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
     Na zakończenie Mszy św. w imieniu wszystkich rowerowych pielgrzymów IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę członkowie Akcji Katolickiej naszej diecezji odczytali akt zawierzenia Matce Boskiej Częstochowskiej.
     Na powrót rowerem zaplanowany na dwa dni z noclegiem w Przedborzu zdecydowało się 11 osób. Ci „bohaterowie” w ciągu 4 dni przejechali 440 km.
      Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, wyrozumiałość, zdyscyplinowanie
i tworzenie miłej atmosfery podczas pielgrzymki.

Jerzy Skórkiewicz

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ze św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę - radioplus.com.pl

Rowerzyści u Czarnej Madonny - radioplus.com.pl

Dziękczynienie na dwóch kółkach - radom.gosc.pl

Ponad tysiąc rowerów na Jasnej Górze - www.jasnagora.com

Galeria. Zdjęcia: Piotr, Dariusz, Jerzy


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Krótka relacja brata - Janka

     Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

     10 lipca spod kościoła farnego wystartowała radomska pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Wyruszyliśmy w celu przeżycia razem z pielgrzymami z całej Polski Eucharystii na stokach Jasnej Góry. Podczas pielgrzymowania skupiliśmy się na dwóch aspektach wiary: pokorze i ubóstwie
Pierwszy dzień zaczęliśmy w kościele farnym mszą świętą, po której wyruszyliśmy w drogę. Nie byliśmy rozpieszczani przez pogodę. Dopiero po południu deszcz ustąpił miejsca słońcu. Po drodze odmówiliśmy różaniec w sanktuarium w Jarosławicach. Odwiedziliśmy także szkołę katolicką i ośrodek rehabilitacyjny sióstr ze zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce, w którym poznaliśmy historię ich zakonu. Po zajechaniu do miejsca noclegu spotkaliśmy się w grupie, aby móc się bliżej poznać i porozmawiać na temat pokory. Drugi dzień rozpoczęliśmy mszą świętą w Opocznie. Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę. W jazdę wpletliśmy Drogę Krzyżową zakończoną w sanktuarium w Paradyżu. Kolejnym przystankiem na naszej drodze było sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Dzień zakończyliśmy apelem jasnogórskim i rozmową na temat ubóstwa. Trzeciego dnia dojechaliśmy do Częstochowy, gdzie po poznaniu wszystkich grup pielgrzymujących, przejechaliśmy alejami częstochowskimi na stoki Jasnej Góry, na których odbyła się msza.
Łącznie przejechaliśmy około 230 kilometrów. Była to droga nierzadko okupiona ciężkim wysiłkiem. Najwyraźniej jednak warto, ponieważ z roku na rok jest nas coraz więcej.


Janek Kaczorowski pielgrzym rowerowy (lat 15)
Pielgrzymował z mamą Elżbietą po raz pierwszy.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


REGULAMIN
Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę
/grupa Akcji Katolickiej/
10-12 lipca 2014 r.WSTĘP
Organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennej Mszy św., modlitwach, konferencjach, śpiewie; które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.
Pielgrzymkę tworzy wspólnota chrześcijańska w drodze, którą łączy wspólna droga, trud
i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo, jak długo czujemy się z nią związani
W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.
Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa.
Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Celem pielgrzymki jest:

• ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy
wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi
• formowanie postawy chrześcijańskiej poprzez szukanie odpowiedzi na pytania: “Jaka jest moja wiara? Czy ma wpływ na moje życie?”
• tworzenie wspólnoty między ludźmi
• poznawanie ciekawych i pięknych zakątków Polski.


Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas. Do Matki Narodu, Królowej Polski jedziemy zjednoczeni modlitwą, z chęcią wewnętrznej przemiany, odnowieni poprzez Sakrament Pokuty i Eucharystii, umartwienie i trud pielgrzymi. Modlimy się w intencjach jedności Kościoła Św. osobistych i nam powierzonych. U stóp Jasnogórskiej Pani składamy swój wysiłek, nasze sprawy osobiste, rodzinne, sprawy Ojczyzny i losy całego Świata.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA
Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, bez względu na wiek, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym. Posiadać kask /preferujemy jazdę w kasku/, rower i żółtą kamizelkę ostrzegawczą /pamiątkową kamizelkę zapewnia organizator/ dokonać zgłoszenia, zapłacić opłatę pielgrzymkową oraz podporządkować się poleceniom organizatora. Fizycznie być przygotowanym pokonać dziennie na rowerze ok. 70 - 90 km.


2. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA

§1. W czasie jazdy każdy z uczestników ma obowiązek mieć założoną kamizelkę ostrzegawczą!!!! i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

§2. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora na sobie, w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.

§3. Uczestnicy będą się poruszać w grupach maksymalnie 15 – osobowych, pod kierownictwem przewodników oraz (prowadzącego, zamykającego), których wyznacza organizator. Dla sprawnego i bezpiecznego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób (szczególnie niepełnoletnich).
O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje Pilot pielgrzymki.

§4. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy, bez powiadomienia o tym jej przewodnika. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i wskazań służby Pilotażu.

§5. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku.
W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami
w grupie powinien być większy niż 1 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 200 m.

§6. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy lub zamykającego o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy jadąc
z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy powiadamiając o swoim powrocie przewodnika. Jeżeli nie potrafi się usunąć awarii doraźnymi środkami to należy zaczekać na zamykający całość samochód Pilotażu, który zabierze uszkodzony sprzęt.

§7. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Inne grupy jadą dalej realizując plan dnia.

§8. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy
o nich bezzwłocznie powiadomić przewodnika grupy.

§9. Zabrania się jazdy “bez trzymanki” tj. bez obu rąk na kierownicy. Nie korzystamy też podczas jazdy z telefonów komórkowych.

§10. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo: zapasową dętkę, podstawowe klucze, bidon, pelerynę przeciwdeszczową, bandaż /2szt/, opatrunek samoprzylepny, wodę utlenioną, niezbędne dokumenty (dowód osobisty, legitymację szkolną, prawo jazdy, kartę rowerową), różaniec oraz tzw. „wilgotne chusteczki” (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).

3. ZALECENIA ORGANIZATORA
Uczestnicy powinni posiadać dopasowany kask i sprawny rower z min.7 przerzutkami. Trasa liczy OK. 200 km, dlatego bezwzględnie należy dobrze przygotować siebie i rower do tak dalekiej drogi. Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie przygotować roweru powinien to zrobić w specjalistycznym punkcie serwisowym.
Bagaż uczestnika powinien zawierać: śpiwór, karimatę/materac dres do spania, przybory toaletowe, ręcznik, ciepłą odzież, odzież na zmianę, skarpety oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania. Oddawany jest on do transportującego go pojazdu. Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych.
KAŻDY ODDZIELNY BAGAŻ POWINIEN BYĆ PODPISANY.
W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do stanu i charakteru pielgrzymki (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszul!). Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV).
Zalecane są: bawełniane koszulki zakrywające ramiona, spodenki, najlepiej do kolan, dres, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki na dłonie.
W czasie przygotowań do pielgrzymki dobrze jest odbyć kilka przejażdżek (min 1 godzina ciągłej jazdy) w tym co najmniej jedną ponad 60km. W trakcie nich sprawdzać stan techniczny roweru: skuteczne działanie hamulców, przerzutek (czy pracują płynnie), czy nie pojawiają się luzy na łożyskach (kół, osi korb pedałów, kierownicy).

4. ZGŁOSZENIA I INFORMACJE: tel. 604 403 843 lub akradom@o2.pl
Zgłoszenia przyjmowane będą na specjalnie przygotowanych kartach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem), na spotkaniu organizacyjnym w dn. 4 lipca 2014 w kacelarii par. Św. Jana/fara/ o godz. 19.00

Przy zgłoszeniu od każdego uczestnika pobierana jest opłata pielgrzymkowa w wysokości 180 zł./opłata zawiera: transport bagażu, dwa noclegi, dwie kolacje, dwa śniadania, woda mineralna, ubezpieczenie NNW, pamiątkowa kamizelka/.

Jedziemy trasą:

  I etap: Radom - Opoczno 75 km
 II etap: Opoczno – Garnek 93 km
III etap: Garnek - Częstochowa 29 km

Noclegi w warunkach pielgrzymkowych (pierwszy nocleg na łóżkach, drugi na karimatach).
Nocleg 1: Opoczno, Internat , ul. Armii Krajowej 2.
Nocleg 2: Garnek ul. Główna 2b "Poreszkowo" Eko-Farma


Rozwiązanie Pielgrzymki nastąpi po Mszy Św. pod szczytami jasnogórskimi, która rozpocznie się o godz. 12.
Istnieje możliwość powrotu wraz z rowerem busem po wcześniejszej rezerwacji
/akradom@o2.pl/ tel. 604 403 843 i dodatkowej opłacie /50 zł/. Wyjazd z Częstochowy ok. godz. 16.00.
UWAGA
Istnieje możliwość powrotu do Radomia na rowerze.
Trasa 2 dniowa z noclegiem w Przedborzu (SSM, ul.Mostowa 37, 97-570 Przedbórz). Uczestnik dopłaca 30 zł. za nocleg. Wyżywienie we własnym zakresie.Kupon uczestnictwa: wydrukuj i wypełnij
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


KUPON UCZESTNICTWA
Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę /grupa Akcji Katolickiej/ 10-12 lipca 2014r.Imię i nazwisko........................................................ pesel.............................

Numer telefonu............................... Numer telefonu ICE.....................................

Adres e-mail...............................................................................................

Adres kontaktowy.........................................................................................

Zaliczka ...................... dopłata ....................... opłata za BUS .........................

Dopłata za nocleg w Przedborzu z 12 na 13 lipca ...................


Oświadczam, iż zapoznałem(am) się i akceptuję regulamin Rowerowej Pielgrzymki
oraz zobowiązuję się go przestrzegać. Tak, jestem osobą pełnoletnią*
czytelny podpis uczestnika ......................................

->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>-

Nie jestem osobą pełnoletnią*, w związku z czym załączam pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów na udział w pielgrzymce rowerowej.
Wyrażam zgodę na uczestnictwo: mojej córki/mojego syna


imię, nazwisko.......................................................................................

w pielgrzymce rowerowej w dn. 10-12 lipca 2014r.


czytelny podpis opiekuna ……………………………………………… data………………………………..…
* niepotrzebne skreślić
***

II PIELGRZYMKA ROWEROWA AK
RADOM - CZĘSTOCHOWA 2013
więcej >>

*** wpisane 27 LIPCA 2013
     Zakończyła się już VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.
Grupa zorganizowana przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej liczyła w tym roku 33 pielgrzymów pod duchowym przewodnictwem Asystenta Diecezjalnego naszego stowarzyszenia ks. Grzegorza Wójcika.
     Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do miejsca pielgrzymowania ofiarowując wiezione intencje Naszej Matce. Dziękujemy wszystkim wspierającym w jakikolwiek sposób naszą Pielgrzymkę, a uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za wspólne pielgrzymowanie!

Jerzy Skórkiewicz


KRONIKA ROWEROWEJ PIELGRZYMKI DO CZĘSTOCHOWY
- KOLUMNA AKCJI KATOLICKIEJ W R.P. 2013

(autor brat Jacek - pielgrzym rowerowy)


Dzień pierwszy 17 lipca 2013 Radom - Gowarczów

Dzień drugi 18 lipca 2013 Gowarczów - Wielgomłyny

Dzień trzeci 19 lipca 2013 Wielgomłyny - Częstochowa

Dzień czwarty 20 lipca 2013 Częstochowa- Jasna Góra

Podsumowanie

bonus

Tu swoje wrażenia z pielgrzymki opisał brat Cezary


Posiadasz ciekawe zdjęcia lub chcesz podzielić się wrażeniami z pielgrzymki.

kontakt akradom@o2.pl

Album zdjęć brata Jacka - pielgrzyma rowerowego nadesłany na akradom@o2.pl
więcej >>REGULAMIN
Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę
/grupa Akcji Katolickiej/

17-20 lipca 2013 r.WSTĘP
Organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennej Mszy św., modlitwach, konferencjach, śpiewie; które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.
Pielgrzymkę tworzy wspólnota chrześcijańska w drodze, którą łączy wspólna droga, trud
i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo, jak długo czujemy się z nią związani
W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami oraz napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.
Wprawdzie nie pytamy nikogo o światopogląd, jednak każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa.
Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Celem pielgrzymki jest :

• ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy
wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi
• formowanie postawy chrześcijańskiej w dobie laicyzacji życia poprzez szukanie odpowiedzi na pytania: “Jaka jest moja wiara? Czy ma wpływ na moje życie?”
• tworzenie wspólnoty między ludźmi
• poznawanie ciekawych i pięknych zakątków Polski.


Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas. Do Matki Narodu, Królowej Polski jedziemy zjednoczeni modlitwą, z chęcią wewnętrznej przemiany, odnowieni poprzez Sakrament Pokuty i Eucharystii, umartwienie i trud pielgrzymi. Modlimy się w intencjach jedności Kościoła Św. osobistych i nam powierzonych. U stóp Jasnogórskiej Pani składamy swój wysiłek, nasze sprawy osobiste, rodzinne, sprawy Ojczyzny i losy całego Świata.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA
Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, bez względu na wiek, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym. Posiadać kask /preferujemy jazdę w kasku/, rower i żółtą kamizelkę ostrzegawczą /pamiątkową kamizelkę zapewnia organizator/ dokonać zgłoszenia, zapłacić opłatę pielgrzymkową oraz podporządkować się poleceniom organizatora. Fizycznie być przygotowanym pokonać dziennie na rowerze ok. 70 - 90 km.


2. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA

§1. W czasie jazdy każdy z uczestników ma obowiązek mieć założoną kamizelkę ostrzegawczą!!!! i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

§2. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora na sobie, w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.

§3. Uczestnicy będą się poruszać w grupach maksymalnie 15 – osobowych, w jednorzędowej kolumnie (tzn. gęsiego) pod kierownictwem przewodników oraz (prowadzącego, zamykającego), których wyznacza organizator. Dla sprawnego i bezpiecznego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób (szczególnie niepełnoletnich).
O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje Pilot pielgrzymki.

§4. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy, bez powiadomienia o tym jej przewodnika. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i wskazań służby Pilotażu.

§5. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku.
W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami
w grupie powinien być większy niż 1 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 200 m.
§6. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy lub zamykającego o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy jadąc
z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy powiadamiając o swoim powrocie przewodnika. Jeżeli nie potrafi się usunąć awarii doraźnymi środkami to należy zaczekać na zamykający całość samochód Pilotażu, który zabierze uszkodzony sprzęt.

§7. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Inne grupy jadą dalej realizując plan dnia.

§8. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy
o nich bezzwłocznie powiadomić przewodnika grupy.

§9. Zabrania się jazdy “bez trzymanki” tj. bez obu rąk na kierownicy. Zabrania się w czasie jazdy używania telefonów komórkowych!!!!

§10. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo: zapasową dętkę, podstawowe klucze, bidon, pelerynę przeciwdeszczową, bandaż /2szt/, opatrunek samoprzylepny, wodę utlenioną, niezbędne dokumenty (dowód osobisty, legitymację szkolną, prawo jazdy, kartę rowerową), różaniec oraz tzw. „wilgotne chusteczki” (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).

4. ZALECENIA ORGANIZATORA
Uczestnicy powinni posiadać dopasowany kask i sprawny rower. Trasa liczy OK. 200 km, dlatego bezwzględnie należy dobrze przygotować siebie i rower do tak dalekiej drogi. Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie przygotować roweru powinien to zrobić
w specjalistycznym punkcie serwisowym.
Bagaż uczestnika powinien zawierać: śpiwór, karimatę/materac dres do spania, przybory toaletowe, ręcznik, ciepłą odzież, odzież na zmianę, skarpety oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania. Oddawany jest on do transportującego go pojazdu. Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych.
KAŻDY ODDZIELNY BAGAŻ POWINIEN BYĆ PODPISANY.
W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do stanu i charakteru pielgrzymki (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszul!). Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV).
Zalecane są: bawełniane koszulki zakrywające ramiona, spodenki, najlepiej do kolan, dres, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki na dłonie.
W czasie przygotowań do pielgrzymki dobrze jest odbyć kilka przejażdżek (min 1 godzina ciągłej jazdy) w tym co najmniej jedną ponad 60km. W trakcie nich sprawdzać stan techniczny roweru: skuteczne działanie hamulców, przerzutek (czy pracują płynnie), czy nie pojawiają się luzy na łożyskach (kół, osi korb pedałów, kierownicy).

5. ZGŁOSZENIA I INFORMACJE
Zgłoszenia przyjmowane będą na specjalnie przygotowanych kartach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem), na spotkaniu organizacyjnym. /Termin podamy później/
Przy zgłoszeniu od każdego uczestnika pobierana jest opłata pielgrzymkowa w wysokości 200 zł./opłata zawiera: transport bagażu, trzy noclegi, trzy kolacje, trzy śniadania, woda mineralna, ubezpieczenie NNW, pamiątkowa kamizelka./
Jedziemy trasą:
I etap: Radom- Gowarczów 60km
II etap: Gowarczów-Wielgomłyny 66km
III etap: Wielgomłyny-Częstochowa 58km
Noclegi w warunkach pielgrzymkowych.

Rozwiązanie Pielgrzymki nastąpi po Mszy Św. pod szczytami jasnogórskimi, która rozpocznie się o godz. 12.
Istnieje możliwość powrotu wraz z rowerem busem po wcześniejszej rezerwacji
/ akradom@o2.pl / tel. 604 403 843 i dodatkowej opłacie /ok.50 zł/Kupon uczestnictwa: wydrukuj i wypełnij
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


KUPON UCZESTNICTWA
Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę /grupa Akcji Katolickiej/ 17-20 lipca 2013


Imię i nazwisko........................................................ pesel........................

Numer telefonu...............................Numer telefonu ICE...............................

Adres e-mail.............................................................................................

Adres kontaktowy.......................................................................................

Oświadczam, iż zapoznałem(am) się i akceptuję regulamin Rowerowej Pielgrzymki
oraz zobowiązuję się go przestrzegać. Tak, jestem osobą pełnoletnią*

czytelny podpis uczestnika ......................................

->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>-

Nie jestem osobą pełnoletnią*, w związku z czym załączam pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów na udział w pielgrzymce rowerowej.
Wyrażam zgodę na uczestnictwo: mojej córki/mojego syna


imię, nazwisko.......................................................................................

w pielgrzymce rowerowej w dn. 17-20 lipca 2013.


czytelny podpis opiekuna ……………………………………………… data………………………………..…
* niepotrzebne skreślić***

I PIELGRZYMKA ROWEROWA AK
RADOM - CZĘSTOCHOWA 2012
więcej >>


***

Rowerami na Jasną Górę -Radio Plus Radom


Rowerami na Jasną Górę -KAI
Wspomnienie z I Radomskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę


Wspomnienie z III Radomskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną GóręREGULAMIN
IV Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę

18-21 lipca 2012 r.
więcej >>


WSTĘP
Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennej Mszy św., modlitwach, konferencjach, śpiewie; które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.
Pielgrzymkę tworzy wspólnota chrześcijańska w drodze, którą łączy wspólna droga, trud
i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. Zawiązuje się ona od chwili zgłoszenia się jej pierwszego uczestnika i trwa tak długo, jak długo czujemy się z nią związani
W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami oraz napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty.
Wprawdzie nie pytamy nikogo o światopogląd, jednak każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa.
Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Celem pielgrzymki jest :

• ożywienie wiary, ubogacenie ducha poprzez praktykę modlitwy
wyjednanie łask poprzez modlitwę i trud pielgrzymi
• formowanie postawy chrześcijańskiej w dobie laicyzacji życia poprzez szukanie odpowiedzi na pytania: “Jaka jest moja wiara? Czy ma wpływ na moje życie?”
• tworzenie wspólnoty między ludźmi
• poznanie ciekawych i pięknych zakątków Polski.

Przyświecać w tym roku będą nam postacie Świętych: Św. Wojciech, bł. Jerzy Popiełuszko i przede wszystkim bł. Jan Paweł II
Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas. Do Matki Narodu, Królowej Polski jedziemy zjednoczeni modlitwą, z chęcią wewnętrznej przemiany, odnowieni poprzez Sakrament Pokuty i Eucharystii, umartwienie i trud pielgrzymi. Modlimy się w intencjach jedności Kościoła Św. osobistych i nam powierzonych. U stóp Jasnogórskiej Pani składamy swój wysiłek, nasze sprawy osobiste, rodzinne, sprawy Ojczyzny i losy całego Świata.

1. WARUNKI UCZESTNICTWA.
Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, bez względu na wiek, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów, którzy podpisują odpowiednie oświadczenie. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce musi bezwarunkowo znać przepisy o Ruchu Drogowym, posiadać kask, rower i żółtą kamizelkę odblaskową, dokonać zgłoszenia, zapłacić opłatę pielgrzymkową oraz podporządkować się poleceniom organizatora. Fizycznie być przygotowanym pokonać dziennie na rowerze ok. 70 - 90 km.


2. SPOSÓB PIELGRZYMOWANIA.

§1. W czasie jazdy każdy z uczestników ma obowiązek mieć założony na głowie kask oraz kamizelkę odblaskową!!!! i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

§2. Każdy z uczestników ma obowiązek noszenia identyfikatora na sobie, w widocznym miejscu, gdyż ułatwia to utrzymanie porządku pielgrzymki.

§3. Uczestnicy będą się poruszać w grupach 15 – osobowych, w jednorzędowej kolumnie (tzn. gęsiego) pod kierownictwem przewodników oraz (prowadzącego, zamykającego), których wyznacza organizator. Dla sprawnego i bezpiecznego przejazdu obowiązuje zbiorowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo przewodnikowi grupy, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo powierzonych mu osób (szczególnie niepełnoletnich).
O miejscu i czasie trwania odpoczynku decyduje Pilot pielgrzymki.

§4. Niedopuszczalne jest samowolne opuszczanie grupy, bez powiadomienia o tym jej przewodnika. Przejazd odbywać się będzie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i wskazań służby Pilotażu.

§5. Jazda odbywa się w ustalonym przed wyruszeniem na trasę tempie i porządku.
W czasie jazdy odstęp pomiędzy rowerami
w grupie powinien być większy niż 1 m. Odległość pomiędzy grupami powinna być większa niż 100 m.
§6. W razie awarii roweru należy powiadomić kogoś z grupy lub zamykającego o zaistniałej sytuacji, zjechać na pobocze drogi, usunąć awarię i dołączyć do najbliższej grupy jadąc
z nią do postoju i tam dopiero dołączyć do swojej grupy powiadamiając o swoim powrocie przewodnika. Jeżeli nie potrafi się usunąć awarii doraźnymi środkami to należy zaczekać na zamykający całość samochód Pilotażu, który zabierze uszkodzony sprzęt.

§7. W przypadku nagłego zatrzymania z powodu wypadku, (karambolu), itp. cała grupa natychmiast opuszcza jezdnię, schodząc na pobocze, skraj drogi lub przyległy wolny teren tak, aby nie tamować ruchu i by inne grupy mogły bezpiecznie przejechać. Udziela pomocy poszkodowanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Inne grupy jadą dalej realizując plan dnia.

§8. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych na trasie należy
o nich bezzwłocznie powiadomić przewodnika grupy.

§9. Zabrania się jazdy “bez trzymanki” tj. bez obu rąk na kierownicy. Zabrania się w czasie jazdy używania telefonów komórkowych!!!!.

§10. Na trasę każdy uczestnik zabiera obowiązkowo: zapasową dętkę, podstawowe klucze, bidon, pelerynę przeciwdeszczową, bandaż /2szt/, opatrunek samoprzylepny, wodę utlenioną, niezbędne dokumenty (dowód osobisty, legitymację szkolną, prawo jazdy, kartę rowerową), różaniec oraz tzw. „wilgotne chusteczki” (pozwalają umyć dłonie w przypadku braku wody na postoju). Pielgrzymujący mogą liczyć na wsparcie techniczne w zakresie prostych napraw roweru (np. wymiana czy klejenie dętek, regulacja hamulców i przerzutek).

4. ZALECENIA ORGANIZATORA.
Uczestnicy mają obowiązek posiadać dopasowany kask i sprawny rower. Trasa liczy ponad 200 km, dlatego bezwzględnie należy dobrze przygotować siebie i rower do takiej dalekiej drogi. Jeżeli ktoś nie jest wstanie samodzielnie przygotować roweru powinien to zrobić
w specjalistycznym punkcie serwisowym.
Bagaż uczestnika powinien zawierać: śpiwór, karimatę, dres do spania, przybory toaletowe, ręcznik, ciepłą odzież, odzież na zmianę, skarpety oraz potrzebne rzeczy według własnego uznania. Oddawany jest on do transportującego go pojazdu. Dostęp do bagażu jest możliwy tylko na postojach noclegowych.
KAŻDY ODDZIELNY BAGAŻ POWINIEN BYĆ PODPISANY.
W czasie drogi nosimy stroje odpowiednie do stanu i charakteru pielgrzymki (nie nosimy szortów, koszulek odkrywających ramiona, nie zdejmujemy koszul!). Strój uczestnika powinien zapewniać swobodę ruchu i wygodną jazdę, a także być dostosowanym do warunków atmosferycznych (np. okrycie przeciwdeszczowe, ciepła odzież, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV).
Zalecane są: bawełniane koszulki zakrywające ramiona, spodenki, najlepiej do kolan, dres, obuwie sportowe o grubej podeszwie i rękawiczki na dłonie.
W czasie przygotowań do pielgrzymki dobrze jest odbyć kilka przejażdżek (min 1 godzina ciągłej jazdy) w tym co najmniej jedną ponad 60km. W trakcie nich sprawdzać stan techniczny roweru: działanie hamulców (czy skutecznie blokują koło), przerzutek (czy pracują płynnie), czy nie pojawiają się luzy na łożyskach (kół, osi korb pedałów, kierownicy).

5. ZGŁOSZENIA I INFORMACJE.
Zgłoszenia przyjmowane będą na specjalnie przygotowanych kartach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem), na spotkaniu organizacyjnym w sobotę 14 lipca 2012 r. o godz. 19.00 przy kościele św. Stefana w Radomiu/ul. Idalińska/.
Przy zgłoszeniu od każdego uczestnika pobierana jest opłata pielgrzymkowa w wysokości 60 zł.
Bagaże przewożone są samochodem technicznym. Uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NNW
Rozwiązanie Pielgrzymki nastąpi po Mszy Św. pod szczytami jasnogórskimi, która rozpocznie się o godz. 12.
Istnieje możliwość powrotu wraz z rowerem busem po wcześniejszej rezerwacji i dodatkowej opłacie.Kupon uczestnictwa: wydrukuj i wypełnij
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


KUPON UCZESTNICTWA
IV Rowerowej Pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę 18-21 lipca 2012


Imię i nazwisko........................................................ pesel........................

Numer telefonu...............................Numer telefonu ICE...............................

Adres e-mail.............................................................................................

Adres kontaktowy.......................................................................................

Oświadczam, iż zapoznałem(am) się i akceptuję regulamin IV Rowerowej Pielgrzymki
oraz zobowiązuję się go przestrzegać. Tak, jestem osobą pełnoletnią*

czytelny podpis uczestnika .................................
->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>-
Nie jestem osobą pełnoletnią*, w związku z czym załączam pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów na udział w pielgrzymce rowerowej.
Wyrażam zgodę na uczestnictwo: mojej córki/mojego syna

imię, nazwisko.......................................................................................

w pielgrzymce rowerowej w dn. 18-21 lipca 2012.


czytelny podpis opiekuna ……………………………………………… data………………………………..…
* niepotrzebne skreślić
Panel administracyjny
© 2007 by Marcin Jędrzejewski
Parse error: syntax error, unexpected '"', expecting ']' in /home/akytjtao/www/count.php on line 243