Kalendarium DIAK 2024 rok

Inicjatywy diecezjalne i parafialne

27 stycznia – Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej

do 1 marca – etap szkolny Konkursu PiPP

9-10 marca – Rekolekcje Diecezjalne , Rada DIAK

do 18 marca  – etap regionalny Konkursu PiPP

14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

26 kwiecień – XIX Diecezjalny Finał KPiPP

maj  –  Marsz dla Życia i Rodziny

14-15 czerwca – Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

10 – 13 lipca – XIII  Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej, Radom – Jasna Góra

18 sierpnia – rocznica śmierci sługi Bożego Ks. R. Kotlarza – uroczystości w Pelagowie

31 sierpnia – XI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. Ks. Z Domagały

14 września – Zakończenie pielgrzymki biegowej i rowerowej do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Warszawa

20 września – Nocne Czuwanie na Świętym Krzyżu

14 października – XXIV Dzień Papieski

22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

9 listopada – Ogólnopolski Koncert  Pieśni Patriotycznej, Warszawa

11 listopada – Święto Niepodległości  Polski

23 listopada  – Wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Akcji Katolickiej (uroczystość w parafiach)

Każdego 28 dnia miesiąca Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kościele św. Stefana w Radomiu

Każdego 8 dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji im. świętego Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października pielgrzymka rowerowa do podradomskich parafii – Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nasi partnerzy:

 

 

Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali

30 kwietnia 2022

Matka Boża w objawieniach fatimskich powiedziała do św. Łucji: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”.

Przesłanie z Fatimy jest dziś, w obliczu wojny i wielkiego zamętu, jeszcze bardziej naglące. W wielu parafiach podejmowane jest nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi Ją obrażające oraz – zgodnie     z obietnicami Maryi – wypraszać zbawienie duszy, ratunek dla grzeszników, pokój dla świata, nawrócenie Rosji i ostateczny triumf Niepokalanego Serca Maryi.

Członkowie Akcji Katolickiej licznie włączają się w to nabożeństwo w swoich parafiach,  a część z nas połączyła je z pielgrzymowaniem na rowerach. Mamy doświadczenie wspaniałych owoców corocznego rowerowego pielgrzymowania na Jasną Górę oraz do innych sanktuariów, dlatego chcielibyśmy taki pielgrzymkowy i wspólnotowy charakter zaproponować osobom pragnącym przeżyć praktykę pierwszych sobót miesiąca, a jednocześnie lubiącym pielgrzymowanie i jazdę na rowerach. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich, pokonywane odległości w naszych pielgrzymkach są niewielkie, tempo spokojne a cel piękny, miły Bogu i Matce Najświętszej. Będziemy pielgrzymować do następujących kościołów: św. Zofii w Młodocinie, św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi, św. Maksymiliana Kolbe w Grzmucinie.

W świątyni, do której będziemy w poszczególnych miesiącach pielgrzymować, przeżyjemy nabożeństwo pierwszosobotnie: różaniec fatimski i Mszę św. Więcej na temat  nabożeństw pierwszosobotnich można uzyskać www.sekretariatfatimski.pl

Zapraszamy serdecznie. Prosimy także o dzielenie się tym zaproszeniem z innymi. Słowa Maryi do św. Łucji: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali” są też słowami adresowanymi do każdego z nas. Wszyscy możemy się przyczynić do tego, by Maryja była bardziej znana i kochana a cześć jej Niepokalanego Serca rozszerzała się, przynosząc owoce nawrócenia, pokoju i zbawienia.

– Regulamin

Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. Pielgrzymkę tworzy wspólnota osób, którą łączy wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To my, pielgrzymi swoją postawą tworzymy klimat tej wspólnoty. Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa. Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem.

Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw  i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas.

 

– Warunki uczestnictwa
Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, kto zaakceptuje  jej  religijny charakter i regulamin. Udział osób niepełnoletnich  tylko  i  wyłącznie z kartą rowerową  i  pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

Rowerzyści jechać będą w kolumnach maks. do 15 rowerów. Odległość pomiędzy kolumnami musi wynosić min. 200 metrów. Każda z osób biorąca udział w Pielgrzymce jest uczestnikiem ruchu i zobowiązana jest do przestrzegania przepisów zawartych w prawie o ruchu drogowym. Każdego z uczestników obowiązuje indywidualna odpowiedzialność za swoje zachowanie podczas pielgrzymki i ewentualne wykroczenia drogowe.

Namawiamy i rekomendujemy jazdę w kaskach rowerowych.

 

Copyright © 2018